Człowiek składa się w dużej mierze z wody, pierwsze miesiące swojego życia także spędza w wodzie. Nic więc dziwnego, że większość osób tak bardzo do niej ciągnie. Wycieczki nad morze czy spędzanie czasu w różnego rodzaju zbiornikach wodnych to czysta przyjemność. Pływanie wiąże się z wieloma korzyściami dla organizmu i nie trzeba mieszkać w żadnej nadmorskiej miejscowości, aby móc uprawiać ten sport nawet każdego dnia. Do dyspozycji są wielorakie baseny, czynne przez cały rok. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego: dzieci, dorosłych, ciężarnych, seniorów. Kraków może pochwalić się wieloma godnymi polecenia basenami, z których warto skorzystać. Jeżeli chodzi o baseny, Kraków ma się czym pochwalić. Zobaczcie sami.

Jakie korzyści płyną z pływania w krakowskich basenach?

Spędzanie czasu w wodzie to czysta przyjemność, nawet jeśli nie opanowało się umiejętności pływania. Nic straconego, zresztą zawsze można się tego nauczyć. Wystarczy zapisać się na basen, których w Krakowie oczywiście nie brakuje. Pływanie wspomaga układ oddechowy, zwiększa pojemność płuc. Ma bardzo korzystny wpływ na stawy, z którymi wiele osób ma problemy w coraz młodszym wieku. Woda odciąża ciało, w tym stawy. Kolejną zaletą będzie zaangażowanie wielu mięśni, co przekłada się na kształtowanie sylwetki. Pływanie pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, poprawia kondycję i wytrzymałość. Plusem będzie też pobudzenie układu krążenia, zwiększenie wydolności mięśnia sercowego. Jeśli ktoś chce poprawić sobie nastrój, to warto wybrać się na basen, bo jest to skuteczny sposób na uwalnianie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Można śmiało powiedzieć, że pływanie działa jak naturalny antydepresant. Do zalet tej formy aktywności fizycznej można zaliczyć korygowanie wad postawy, poprawienie giętkości ciała i koordynacji ruchowej, obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, redukcję stresu.

Jakie oferuje baseny Kraków, które miejsca są godne odwiedzenia?

W mieście Kraków baseny można spotkać niemalże na każdym kroku. Wybór jest spory, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie komfortowe miejsce do pływania. Będąc w Krakowie, aż grzechem byłoby nieskorzystanie z jednej z największych atrakcji w postaci Parku Wodnego. Woda w basenie jest w stu procentach uzdatniania bakteriologicznie za pomocą ozonu, co przekłada się na pełne bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Do dyspozycji są baseny o łącznej powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów sześciennych. Przy okazji warto skorzystać ze zjeżdżalni, Rwącej Rzeki, stacji hydromasażu, jacuzzi solankowego, ścianek wspinaczkowych, basenu z falą. Park Wodny w Krakowie to świetne miejsce dla każdego, obiekt jest nawet przystosowany dla osób niepełnosprawnych, potrzebujących rehabilitacji i chcących skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych. Kolejną propozycją będzie Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Krakowie-Prokocimiu z basenem sportowym i rekreacyjnym. Można sprawić sobie przyjemność dzięki masażowi wodnemu i gejzerowi dennemu powietrznemu. Jest też sauna sucha, łaźnia parowa i zjeżdżalnia.

Miłośnikom pływania można polecić Basen AGH w Krakowie, czynnym do godziny 22:00. Jest to nowoczesny kompleks sportowo-rozrywkowy z basenem szkoleniowym i rekreacyjnym. Można też skorzystać z hydromasaży, jacuzzi, zjeżdżalni czy sauny. Lista atrakcji jest oczywiście zdecydowanie dłuższa, warto przyjść i przekonać się osobiście. Na uwagę zasługuje też OSiR Kolna w Krakowie. Oferuje basen sportowy oraz rekreacyjny z kaskadą wodną i masażem wodnym. Jest też jacuzzi, zjeżdżalnia, sauna i nawet gabinet masażu. Na hali basenowej można być aż do godziny 22:45.

Kolejną propozycją jest basen klubu sportowego Korona. Można skorzystać z basenu sportowego z sześcioma torami pływackimi, małego basenu do nauki pływania lub ze strefy odnowy i relaksu. Do dyspozycji jest kryta pływalnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1, na której można skorzystać nie tylko z basenu sportowego, ale też sauny, jacuzzi, gabinetu rehabilitacji. Zespół rekreacyjny Comarch składa się między innymi z dużej pływalni, dwóch saun i siłowni. Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Kurdwanów Nowy w Krakowie także umożliwia korzystanie z basenu sportowego i rekreacyjnego oraz wielu innych atrakcji. Na basen można też przyjść do Centrum Sportu i Rekreacji CASCADA w Krakowie.

Jeżeli chcesz poprawić swoją technikę lub interesuje Cię nauka pływania w Krakowie zarówno dla dzieci jak i dorosłych – skontaktuj się z nami!

Zobacz również:

Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *