Niewiele jest dyscyplin sportowych, które łączą różne aktywności w taki dopełniający się – powiedzielibyśmy komplementarny sposób, jak triathlon. Nie trzeba być profesjonalnym zawodnikiem, by zacząć uprawiać tę, tak ostatnio popularny sport. Warto jednak skorzystać z rzeczowej i powiązanej z doświadczeniem wiedzy najlepszych trenerów. Co ciekawe, gdy zaczniemy się rozglądać za dobrymi trenerami i klubami, może się wręcz okazać, iż klub stanie się niemalże naszym „drugim domem”. Z pewnością takim miejscem w Krakowie jest Move Akademia. Trener triathlonu Kraków, to ostatnimi czasy dość często wyszukiwana fraza, dlatego podpowiemy Ci dlaczego warto trenować z Move w Krakowie.

Czym właściwie jest triathlon?

Triathlon w swej klasycznej formie, czyli w formacie olimpijskim to dystans pływacki 1,5 km, jazda rowerem na odcinku 40 km oraz 10 km biegu. Oczywiście od tego standardu odstają inne formaty, np. dystans „sprinterski”, długi dystans organizowany przez International Triathlon Union czy dystans „super-sprinterski”. Rzecz jasna, gdy dopiero zaczynamy przygodę z triathlonem, profesjonalni trenerzy prowadzący będą dopasowywać intensywność wysiłku i długość trzech dystansów do naszej kondycji, wieku i możliwości, jakie zaprezentujemy zaraz po przyjściu do klubu. Dlatego tak ważne jest, by trafić pod odpowiednie skrzydła. Jeśli treningi mają odbywać się w Krakowie, absolutnie warto zdecydować się na Move Akademia.

Najlepsza akademia triathlonu Kraków

Nie zawsze fachowe filmiki z Internetu są dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy rozpoczynamy przygodę ze sportem wytrzymałościowym. W takiej sytuacji warto oddać się w ręce zawodowego trenera, najlepiej z Move Akademii w Krakowie.

Co nam może zaoferować taki trener? Przede wszystkim indywidualne podejście. Nie ma zatem znaczenia czy na treningi będzie przychodziło dziecko, osoba dorosła czy też starsza. Każdy może rozpaczać przygodę z triathlonem, bowiem indywidualne treningi dostosowane są do potrzeb i możliwości osoby trenującej.

Jeśli jednak wolimy zajęcia w grupie – nie ma problemu. W Move Akademia zajęcia grupowe dla dzieli lub dorosłych odbywają się w różnych zespołach, jest zatem możliwość dopasowania każdej z osób do konkretnej grupy na podstawie jej umiejętności.

Dobry trener triathlonu Kraków

Tylko w pełni przygotowani trenerzy, którzy jednocześnie stale uprawiają ten wymagający sport, są w stanie wprowadzić nas w jego niuanse i tajniki. Nie zapominajmy także o tym, iż taki trener ułoży nam optymalny plan treningowy. Będzie ponadto monitorował nasze postępy lub chwilowe załamania. Tak by triatlon stał się sportową przygodą i przyjemnością, a nie, niezdrową i uprawianą w niekomfortowych warunkach psycho-fizycznych, męczarnią.

Jak zatem osiągnąć indywidulany sukces w zawodach triathlonowych? Receptą jest dobry trener triathlonu.

Trener triathlonu Kraków z Move Akademii

Trenerzy z Move Akademii oferują profesjonalną, i co najważniejsze, kompleksową, pomoc podczas przygotowania się do zawodów triathlonowych. Na opiekę mogą liczyć zarówno osoby, które trenują już ten sport, jak i nowicjusze.

Zajęcia z trenem triathlonu składają się z kilku rodzajów treningów. W tym z: treningów pływackich na basenie i na wodach otwartych, ale również z treningów biegowych, rowerowych oraz siłowych. W tym przypadku osiągniecie optymalnej triathlonowej formy wcale nie jest takie łatwe. Wymaga to bowiem czasu, determinacji, dużo pracy, no i oczywiście wiedzy, z zakresu jak należy odpowiednio ćwiczyć.

Samodzielne przygotowanie się do takich zawodów na pewno jest możliwe, ale bardzo trudne. Znaczniej bezpieczniej i przyjemniej jest trenować pod czujnym okiem profesjonalistów, takich jak Tomek Skowron czy Kuba Szczepaniak. Obaj panowie mogą poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w przygotowywaniu zawodników – na różnym poziomie – do zawodów triathlonowych. Co więcej, obaj też czynnie uprawiają ten sport.

A zatem, jeśli triathlon Kraków to tylko z chłopakami z Move Akademia. Któż może bowiem lepiej wiedzieć jak osiągnąć optymalne wyniki w tym sporcie, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas treningów czy jak poradzić sobie z kryzysem? Poza tym chłopaki zawsze wiedzą, na które zawody triathlonowe warto się wybrać, a których absolutnie nie wolno nam opuścić.

Jeżeli chcesz poprawić swoją technikę lub interesuje Cię nauka pływania w Krakowie zarówno dla dzieci jak i dorosłych – skontaktuj się z nami!

Zobacz również:

Kategorie: Blog

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *