Pływanie to piękna pasja i świetny sposób na spędzanie wolnego czasu! Fanów pływania jest wiele – od kilkumiesięcznych maluchów, do seniorów. Nic więc dziwnego, że na rynku możemy znaleźć wiele akcesoriów do pływania, które warto wykorzystać, aby urozmaicić sobie zajęcia w wodzie, a także zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Jakie gadżety i akcesoria do pływania najlepiej wybrać?

Akcesoria do pływania – jakie wybrać?

W sklepach sportowych możemy znaleźć bardzo dużą paletę do wyboru akcesoriów do pływania. Nic więc dziwnego, że można się w tym pogubić. Akcesoria z pewnością możemy podzielić na te dla osób zaawansowanych i początkujących. W zależności od gadżetu mogą mieć one różne zastosowania – niektóre z nich mają na celu zwiększać nasze bezpieczeństwo, inne urozmaicić naukę pływania, a jeszcze inne mają zachęcić maluchy do zajęć w wodzie. Które z nich sprawdzą się najlepiej?

Akcesoria do nauki pływania

Rozpoczynając naukę pływania, warto skorzystać z akcesoriów, które ułatwią nam przejście przez ten proces w sposób łatwy i przyjemny. Niezależnie od tego czy nauka dotyczy dziecka czy osoby dorosłej sprzęt pływacki jest niezwykle pomocny. Jeżeli chodzi o pływanie w wodach otwartych z pewnością przydadzą się różnego rodzaju bojki do pływania, dzięki którym Twoje bezpieczeństwo wzrośnie, nawet jeśli nie wypuszczasz się w głąb akwenu. Niezbędny okazuje się także gwizdek, który pomoże nam wezwać ewentualną pomoc.

Na basenie bardzo dobrze sprawdzą się piankowe deski do pływania. Dzięki nim poczujesz się pewniej, ponieważ opór wodny będzie Cię utrzymywał na powierzchni razem z deską. Warto zainteresować się zakupem także kamizelki lub pasa do pływania, które ułatwią utrzymywania na powietrzni górnej części ciała. Jeśli korzystasz z nauki pływania, zapytaj swojego instruktora, jakie akcesoria poleca do Twojego poziomu zaawansowania – on najlepiej wie, jakie akcesoria będą dopasowane do Twoich umiejętności. 

Akcesoria do pływania dla dzieci

Każdy rodzic wie, że do niektórych czynności trzeba dziecko zachęcić. Kolorowe, piankowe makarony do pływania czy piłeczki sprawią, że maluch chętniej będzie się bawił w wodzie. Przy oswajaniu dzieci z wodą sprawdzą się gadżety, których dzieci będą szukały na dnie basenu. Ciekawym rozwiązaniem są kolorowe pałki, które za pomocą przyssawek mocuje się do podłoża – z doświadczenia wiemy, że dzieci chętnie ich szukają. Maluchy chętnie bawią się także w omijanie przeszkód. Ciekawym dla nich rozwiązaniem są kółka, które przypominają hula hop, lub luki mocowane na dnie basenu, a celem zabawy jest przepłyniecie przez ich środek. Dla mniejszych dzieci polecane są akcesoria, które zwiększą ich bezpieczeństwo. Dmuchane kółka czy rękawki mogą okazać się niezwykle pomocne. Nie zwalnia to nas jednak z bacznego obserwowania malucha w wodzie. 

Akcesoria do pływania dla zaawansowanych

Kiedy osiągamy poziom zaawansowany w pływaniu, często mamy ochotę jakoś urozmaicić sobie pobyt na basenie. Ciekawym rozwiązaniem są różnego rodzaju płetwy do pływania. Dzielimy je na krótkie i długie, w zależności od tego, na jakim efekcie pracy mięśni nam zależy. Podczas treningów pływania kraulem ciekawszym rozwiązaniem okazuje się rurka czołowa, przeznaczona dla profesjonalistów i osób zaawansowanych.

Boja ósemka to kolejny gadżet, który pozwala doskonalić naukę pływania. Dzięki umieszczeniu jej między nogami zostaje wymuszone prawidłowe ułożenie ciała. W tym samym celu korzysta się ze spodenek wypornosciowych. Ciekawym elementem są tzw. wiosełka, które mocuje się przy dłoniach, aby poprawić siłę rąk oraz technikę. Wybór akcesoriów do pływania dla zaawansowanych jest naprawdę imponujący! Przy częstym pływaniu sprawdzają się także zatyczki, które zapobiegają dostawaniu się wody do uszu lub nosa.

Akcesoria do zabawy na basenie

Na pływalniach często możemy obserwować zajęcia nauki pływania dla dzieci (i nie tylko), które obfitują w różne rodzaje zabaw, nic więc dziwnego, że maluchy chętnie w nich uczestniczą! Nurkowanie, a może gra w piłkę koszykową z pewnością przysporzy ogrom zabawy i śmiechu. Ciekawym elementem są dmuchane bramki, czy siatka do gry w siatkówkę. Nauka pływania to nie tylko przemieszczanie się z jednego brzegu na drugi i „nabijanie” długości. To często doskonały sposób, na spędzenie czasu w doborowym towarzystwie, mając przy tym ogrom zabawy i satysfakcji. 

Zobacz również:

Kategorie: Blog

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *